Back to All Events

KR2 - Cambridge Town Cup Regatta


Cambridge Town Cup and North Island Club Championships Draft Schedule

 Event   Time    Class                                                                     Crew

Friday 27th January

1          09.00    Boys Under-17 Single Sculls                             Dougal

1          09.04    Boys Under-17 Single Sculls                             Hamish  

7          09.36    Boys Under-15 Double Sculls                           Louis, John

7          09.36    Boys Under-15 Double Sculls                           Ben, Jacob

13        10.58    Boys Under-16 Coxed Quadruple Sculls         Henry, Jacob, John, Ben (Alex)

15        11.18    Girls Under-16 Single Sculls                                  Iona

15        11.18    Girls Under-16 Single Sculls                                 Nelly

21        11.42    Girls Under-17 Coxed Quadruple Sculls           Sienna, Brianna, Kate, Katie (Henry)

33        1.22      Girls Under-17 Single Sculls                               Katie

33        1.26      Girls Under-17 Single Sculls                               Brianna

41        2.00      Girls Under-16 Coxed Quadruple Sculls        Sienna, Hannah, Iona, Nelly (Jak)

43        2.20      Boys Under-16 Double Sculls                           Evan, Jack

43        2.24      Boys Under-16 Double Sculls                           Henry, Louis

47        2.56      Boys Under-18 Single Sculls                             Tom

50        3.12      Girls Under-15 Double Sculls                            Sienna, Hannah

50        3.16      Girls Under-15 Double Sculls                            Alexa, Tash

51        3.34      Boys Under-15 Coxed Quadruple Sculls        Louis, Jacob, John, Ben (Alex)

62        4.38      Boys Under-18 Double Sculls                            Tom, Dougal

Saturday 28th January

 Event   Time    Class                                                               Crew

9          07.48    Women’s Novice Double Sculls                          Alexa, Kate

9          07.54    Women’s Novice Double Sculls                         Tash, Leil

73        09.04    Girls Under-17 Double Sculls                              Katie, Brianna

77        09.24    Boys Under-17 Coxed Quadruple Sculls           Dougal, Evan, Jack, Hamish (Henry)

27        10.36    Women’s Novice Coxed Quadruple Sculls        Alexa, Kate, Tash, Leila

84        10.52    Girls Under-16 Double Sculls                                Iona, Nelly

85        11.16    Boys Under-16 Single Sculls                                   Jack

85        11.20    Boys Under-16 Single Sculls                                 Evan

70        3.12      Men’s Under-20 Single Sculls                              Tom M

87        5.20      Men’s Club Single Sculls                                      Tom McCann

 

Earlier Event: 3 January
New Year Rowing Camp
Later Event: 11 February
Head of Harbour Regatta